اخبار معاونت

دوره آموزشی روسای ادارات حفاظت از محیط زیست شهرستان ها در قم برگزار شد

دوره آموزشی روسای ادارات حفاظت از محیط زیست شهرستان ها در قم برگزار شد

دوره آموزشی روسای ادارات حفاظت از محیط زیست برای  استان های اصفهان، سمنان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و یزد ( جمعا 80 نفر) از تاریخ 28 لغایت 29 شهریور ماه سال جاری در استان قم برگزار شد.
در این دوره که با حضور حسن  اکبری معاون محیط زیست طبیعی و  تنوع زیستی برگزارشد، مسائل و موضوعات مختلفی از جمله امور حقوقی و قضایی پایش و محیط زیست انسانی، اعتبارات و بودجه ، یگان حفاظت، برنامه های آموزشی و امور سازمان های مردم نهاد و محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی مطرح و افراد شرکت کننده به بیان دیدگاه ها و مشکلات موجود پرداختند.

اکبری در این دوره، به تغیییر روشهای حفاظت، استفاده از مشارکت مردم در حفاظت و جلب آنان با فرهنگ سازی و ایجاد بستر قانونی لازم اشاره کرده، نقش روسای ادارات را در فرهنگ سازی بسیار مهم عنوان کرد و ایجاد ظرفیتهای قانونی لازم را بر عهده معاونت دانست.
وی همچنین مواردی از جمله چرای بی رویه دام ، تخریب معادن ، جزیزه ای شده زیستگاهها و قاچاق حیات وحش را از معضلات محیط زیست طبیعی خواند و استفاده از هوشمند سازی و اقدامات دانش بنیان را از راهکارهای مناسب پیش رو دانست.  

علیرضا نجیمی سرپرست دفتر مدیریت زیستگاه ها و امور مناطق نیز به عنوان مدرس دوره در بخش تخصصی مربوطه، ضمن بیان سیاستها، راهبردها و اهداف معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی،  نکاتی را در خصوص طرح های مدیریت مناطق، مشارکت در حفاظت، ارتقاء سطح و بازنگری مناطق، هوشمند سازی، سامانه جامع محیط زیست، منزلت مناطق ، ضوابط محیط زیستی عملیات معدنی،  تفویض اختیار، نمونه برداری و ارسال به بانک ژن، سرشماری و نظارت بر باغ وحش ها بیان داشت و به سوالات شرکت کنندگان پاسخ  داد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر