اخبار معاونت

افتتاح مرکز آموزش باغ موزه محیط زیست

افتتاح مرکز آموزش باغ موزه محیط زیست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درآخرین برنامه سفر خود در ماهشهر«مرکز آموزش باغ موزه محیط زیست» این شهرستان را افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان،در ادامه برنامه سفر علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در آخرین برنامه خود در ماهشهر،«مرکز آموزش باغ موزه محیط زیست» این شهرستان را افتتاح کرد.

در این مراسم محمد جواد اشرفی مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: با توجه به ضرورت ساخت چنین مرکزی در این استان،احساس می شد که به یاری خداوند و حمایت مسئولین امروز شاهد افتتاح این مرکز منحصر بفرد هستیم،وبا افتخار می توان گفت،تنها مرکز آموزش در جنوب غرب کشور است که شامل قسمت های آزمایشگاهی، آمفی تئاتر و مرکز آموزش است که امیدواریم مورد استفاده مردم و پرسنل محیط زیست قرار گیرد.

وی در خصوص مشخصات این باغ موزه گفت :این مرکزآموزش باغ موزه در طرح تفصیلی که برای آن دیده شده است شامل :سالن کنفرانس، آمفی تئاتر و کتابخانه به مساحت ۲ هزار مترمربع، ساختمان استراحت اساتید در دو طبقه به مساحت ۴۰۰ مترمربع، سالن ورزشی به مساحت ۸۰۰ مترمربع است.

اشرفی روند احداث این مرکز را بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که سال ۹۵ بین معاونت عمرانی استانداری خوزستان، اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، شهرداری و فرمانداری بندر ماهشهر، پتروشیمی نوید زرشیمی و پتروشیمی بندر امام (ره) منعقد و مقرر شد عنوان کرد و گفت : این پروژه در  ۱۴ هکتار مساحت احداث خواهد شد که امروز فاز اول طرح ،افتتاح شد.

اشرفی در پایان ضمن اشاره به توسعه فازهای بعدی این مرکزگفت: در فازهای بعدی قسمت اداری، مهمانسرا، موزه تاریخ طبیعی و رصدخانه احداث می شوند، البته با توجه به شرایط سنگین ساخت و ساز کنونی، اولویت بر ساخت بخش های است که بتوانیم هر چه سریع تر تکمیل و مورد استفاده قرار بگیرد که از جمله این بخش ها میتوان به حوزه پایش اشاره کرد.

گفتنی است؛ فازهای تکمیلی طرح،با مشارکت صنعت از برنامه های آتی خواهد بود.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر